تبلیغات
دانشجویان پلیمر دانشگاه آزاد كاشان-مهر89

آرشیودرباره ما

درس شیمی:
من از چرخش الکترون ها به دور هسته آموختم که کل جهان به دور مرکز هستی می چرخد و از حرکت پیوسته ذرات چه ارتعاشی چه انتقالی یا دورانی که ثبات و سکون در آفرینش راه ندارد و پیوسته در مسیر تغییر و تحول و تکامل هستیم.
از شیمی آموختم که هر چه فاصله ما از مرکز افرینش وخالق هستی بیشتر باشد ما و نیستی ما آسانتر خواهد بود همانطوری که جدا کردن الکترون از دورترین لایه اتم آسانتر است.
از تلاش ذرات بی شعور برای پایدار شدن متعجب شدم و دریافتم که شعوری والا و اندیشه ای برتر در پس پرده هدایت گر نقش ها و طرح هاست از پیوند اتم ها برای پایدارشدن دریافتم که اتحاد در مرز پایداری است و از گازهای نجیب کامل شدن را رمز پایداری یافتم.

از بحث واکنشهای چند مرحله ای و زنجیری آموختم که ما ذره های حد واسط مراحل زندگی هستیم که در یک مرحله واکنش متولد می شویم و در واکنشی دیگر می میریم و هدف آفرینش و خلقت فراتر از تولید و مصرف ماست.

از بحث تعادل های شیمیایی و واکنشهای برگشت پذیر آموختم که جهان تعادلی است پویا و دینامیک که گرچه در ظاهر خواص ماکروسکوپی ثابت و یا متغییری دارد اما در درون در تکاپو و فعال است

... و از شیمی آموختم که از دست دادن فرصت ها واکنش های برگشت ناپذیری هستند که تکرار انها میسر نخواهد بود.

از شبکه بلور جامد های یونی آموختم که با وجود تضادها می توان چنان گرد هم آمد و پیوستگی ایجاد کرد که شبکه ای مقاوم در مقابل دماهای ذوب بالا بوجود آید..

ایجاد کننده وبلاگ : بچه های پلیمر

Online User
چت روم


کلمات کلیدی

ارسال مطلب توسط بچه های پلیمر در تاریخ چهارشنبه 1 شهریور 1391, 10:09 ق.ظ


اصلاح خصوصیات نساجی پلی استر با توجه به پرتوافکنی لیزر، خصوصیاتی عبارتند از، وزن و قطر لیف، استحکام کششی و ازدیاد طول، سائیدگی نخ، خمش، درخشندگی سطح پارچه، رطوبت پذیری، نفوذ پذیری هوا و حالت کریستالین یا تبلور را به وجود آورده اند. خصوصیاتی از قبیل رطوبت پذیری ونفوذ پذیری هوا به طور مثبت تاثیر گذاشته اند و این درحالی است که خصوصیات وزن و قطر لیف، مقاومت کششی، سائیدگی نخ و خمش تاثیری متضاد را بر جای گذاشته‌اند.

اصلاح خصوصیات نساجی پلی استر با توجه به پرتوافکنی لیزر، خصوصیاتی عبارتند از، وزن و قطر لیف، استحکام کششی و ازدیاد طول، سائیدگی نخ، خمش، درخشندگی سطح پارچه، رطوبت پذیری، نفوذ پذیری هوا و حالت کریستالین یا تبلور را به وجود آورده اند. خصوصیاتی از قبیل رطوبت پذیری ونفوذ پذیری هوا به طور مثبت تاثیر گذاشته اند و این درحالی است که خصوصیات وزن و قطر لیف، مقاومت کششی، سائیدگی نخ و خمش تاثیری متضاد را بر جای گذاشته‌اند.

در این مطالعه مشخص گردید که

پرتوافکنی لیزری تاثیری بر روی خصوصیات حجمی ‌پلیمر، بواسطه عمق نفوذ اندک آن، نداشته است و از اینرو تاثیر پرتوافکنی لیزر بر روی خصوصیات ساختاری و حجمی‌محدود می‌باشد.

با این وجود، خصوصیات مرتبط با راحتی و کاربرد پلی استر قرار گرفته تحت فرآیند پرتوافکنی لیزر، به طور عمده‌ای تحت تاثیر تابش لیزری خواهد بود.

در دهه گذشته، تلاش قابل توجهی در زمینه توسعه روشهای سطحی مانند پرتوافکنی ماوراء بنفش پلاسما پرتوی الکترون و پرتوی یون برای اصلاح خصوصیات مواد نساجی انجام گرفته است.

اصلاح لیزر بر روی سطح مواد یکی از پر مطالعه ترین تکنولوژی ها می‌باشد. بر این اساس، نشان داده شده است که موادی چون پلیمرها، چوب ها، فلزات، نیمه هادی‌ها، دی‌الکتریک ها و کوارتز اصلاح شده توسط پرتوافکنی لیزر اغلب تغییرات فیزیکی و شیمیایی متنوعی را در سطح مواد مذکور از خود نشان می‌دهند.

در مورد پلیمرها تعدادی از موارد دارای ساختاری متناسب شیار دار یا مواج در ابعاد در حد میکرومتر بر روی سطح شکل می‌گیرند که همراه با روانی تابش یا پرتوافکنی لیزر در آنچه اصطلاحا «آستانه سایش» خوانده می‌شود می‌باشند، بطور مثال، پلیمر پرتوزایی شده با لیزری با طول موج ۲۴۸ نانومتر با انرژی حدود … ۳۰٫

پرتوافکنی لیزر پلیمرهای دارای درصد جذب بالا مانند پلی استر می‌تواند با اصلاحات مخصوص شکل یا مورفولوژی سطحی این پلیمرها صورت پذیرد. خصوصیات فیزیکی و شیمیایی هم بعد از پرتوافکنی لیزر تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

از این رو مناسب است که باور کنیم اینگونه اصلاحات سطحی پلیمرها ممکن است تاثیر شگرفی در خصوصیات نساجی آنها داشته باشد.

به منظور یافتن آنکه کدام ویژگی بر روی پلی استر توسط پرتوافکنی لیزر تاثیر می‌گذارد، آزمایشات مختلف و تجهیزات آزمایشگاهی متنوعی برای شناسایی نمونه های آزمایش شده مورد استفاده قرار گرفته اند.

در این مقاله تاثیر پرتوافکنی لیزر بر روی مهمترین خصوصیات نساجی پلی استر مورد مطالعه قرار گرفته است. این خصوصیات شامل وزن و قطر لیف، استحکام کششی و ازدیاد طول، ساییدگی نخ، خمش، درخشندگی سطحی، رطوبت پذیری، نفوذ هوا و تبلور می‌باشد

در این مقاله، بعضی از خصوصیات رایج نساجی پلی استر قبل و بعد از پرتوافکنی لیزر با روانی کم و با روانی بالا از نظر سطحی مورد مطالعه قرار گرفته است. بعضی از این خصوصیات به طور عمده‌ای تحت تأثیر قرار گرفته بودند، در حالیکه بعضی دیگر تغییر نکرده باقی ماندند.

در حقیقت، با توجه به استفاده های نهایی مواد، بطور مثال افزایش رطوبت پذیری پلی استر ممکن است برای ساختار های معمولی نساجی مناسب، اما برای ساختارهای مقاوم در برابر آب نامناسب باشد، این آزمایشات انجام شدند. بنابراین پیشنهاد می‌گردد که به انتخاب پارامترهای صحیح بعنوان یکی از موارد مهم در این مقوله دقت شود.

به طور کلی پرتوافکنی لیزر نمی‌تواند بر روی خصوصیات حجمی پلیمر با توجه به عمق نفوذ کم آن تأثیر داشته باشد و از اینرو تأثیر این آزمایش بر روی خصوصیات ساختاری و حجمی محدود می‌باشد. با این وجود، کاربرد و راحتی پلی استر پرتوافکنی شده به طور عمده ای تحت تأثیر این نوع پرتوافکنی قرار گرفته است، بطوری که اگر سطح اصلاح شده باشد، خصوصیات مورد نظر به طور قابل توجهی تغییر می‌یابد.آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :صفحات سایت


آخرین مطالب
» نرم افزاری جهت طراحی برج های سینی دار ( سه شنبه 29 اسفند 1391 )
» جزوه محاسبات عددی ( یکشنبه 27 اسفند 1391 )
» متن سخنرانی استیو جابز مدیر عامل و موسس اپل، پیکسار و ... سال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» سوالات درس انتقال حرارت ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» مطالعه پروتئین‌های سرطانی با نانوپلیمرها ( پنجشنبه 24 اسفند 1391 )
» نمونه سوال روشهای اندازه گیری کمیت های مهندسی ( یکشنبه 20 اسفند 1391 )
» جزوه کنترل فرآیند ها ( پنجشنبه 17 اسفند 1391 )
» مجموعه سوالات انتقال حرارت 1و2 موسسه پارسه ( سه شنبه 15 اسفند 1391 )
» مکانیک سیالات ( جمعه 11 اسفند 1391 )
» نمونه سؤال میان ترم شیمی فیزیک پلیمرها ( پنجشنبه 10 اسفند 1391 )
» جزوه شیمی فیزیک ( دوشنبه 7 اسفند 1391 )
» راهنمای فرآیند ادامه تحصیل در خارج از کشور ( یکشنبه 6 اسفند 1391 )
» نمونه مساله ی درس تخریب و پایدارسازی پلیمر ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )
» دانلود نرم افزار aspen ( دوشنبه 30 بهمن 1391 )
» تولید كاغذهای پلیمری ضد آب مغناطیسی! ( شنبه 28 بهمن 1391 )

نظرسنجی
شما كدام مطلب را بیشتر می پسندید؟