تبلیغات
دانشجویان پلیمر دانشگاه آزاد كاشان-مهر89

آرشیودرباره ما

درس شیمی:
من از چرخش الکترون ها به دور هسته آموختم که کل جهان به دور مرکز هستی می چرخد و از حرکت پیوسته ذرات چه ارتعاشی چه انتقالی یا دورانی که ثبات و سکون در آفرینش راه ندارد و پیوسته در مسیر تغییر و تحول و تکامل هستیم.
از شیمی آموختم که هر چه فاصله ما از مرکز افرینش وخالق هستی بیشتر باشد ما و نیستی ما آسانتر خواهد بود همانطوری که جدا کردن الکترون از دورترین لایه اتم آسانتر است.
از تلاش ذرات بی شعور برای پایدار شدن متعجب شدم و دریافتم که شعوری والا و اندیشه ای برتر در پس پرده هدایت گر نقش ها و طرح هاست از پیوند اتم ها برای پایدارشدن دریافتم که اتحاد در مرز پایداری است و از گازهای نجیب کامل شدن را رمز پایداری یافتم.

از بحث واکنشهای چند مرحله ای و زنجیری آموختم که ما ذره های حد واسط مراحل زندگی هستیم که در یک مرحله واکنش متولد می شویم و در واکنشی دیگر می میریم و هدف آفرینش و خلقت فراتر از تولید و مصرف ماست.

از بحث تعادل های شیمیایی و واکنشهای برگشت پذیر آموختم که جهان تعادلی است پویا و دینامیک که گرچه در ظاهر خواص ماکروسکوپی ثابت و یا متغییری دارد اما در درون در تکاپو و فعال است

... و از شیمی آموختم که از دست دادن فرصت ها واکنش های برگشت ناپذیری هستند که تکرار انها میسر نخواهد بود.

از شبکه بلور جامد های یونی آموختم که با وجود تضادها می توان چنان گرد هم آمد و پیوستگی ایجاد کرد که شبکه ای مقاوم در مقابل دماهای ذوب بالا بوجود آید..

ایجاد کننده وبلاگ : بچه های پلیمر

Online User
چت روم


کلمات کلیدی

ارسال مطلب توسط بچه های پلیمر در تاریخ پنجشنبه 24 اسفند 1391, 01:45 ب.ظ


محققان دانشگاه پردو موفق به ساخت پروتئین‌های خاصی شده‌اند که در مطالعه روش تشکیل سلول‌های سرطانی مورد نیاز هستند.دابلو اندی تااو، استادیار بیوشیمی بیان داشت که این پروتئین‌های خاص فسفوپروتئین‌ها نامیده می‌شوند که می‌توانند مورد تحلیل قرار گرفته و بر این اساس راه‌هایی را برای ممانعت از فرایندهایی منجر به سرطان بیابیم. اما ابتدا باید این پروتئین‌ها را از دریایی از هزاران پروتئین به‌دام انداخت.

"تااو " توانست تا به‌روش به اسارت گرفتن، خانواده یون فلزی مبتنی بر پلیمر را توسعه دهد و به ثبت برساند و این نانوپلیمر مصنوعی پروتئین‌های و پپتیدهی که دارای فرایندی به نام فسفوریلاسیون هستند و در سرطان بسیار یافت می‌شوند را جدا کند. تکنیک به ثبت رسیده به تااو امکان می‌دهد تا این پروتئین‌ها را استخراج کند. کسب اطلاعات این پروتئین‌ها برای مطالعه نحوه مبارزه با فرایندهایی که سبب سرطان می‌شوند با اهمیت است.

یافته‌های این تحقیقات در آخرین شماره مجله پروتئومیکس مولکولی و سلولی با عنوان "پروتئین‌های هدف هزاران بار کمتر از سایر پروتئین‌ها هستند. مطالعه آنها بدون اینکه آنها را به‌دام بیندازیم مشکل است " منتشر شده است.

سلول‌های طبیعی رشد می‌کنند و درنهایت می‌میرند اما سلول‌های سرطانی به رشد خود ادامه می‌دهند و نمی‌میرند.

وی گفت: تصور می‌شود که فسفوریلاسیون که در آن نوعی از آنزیم به‌نام کیناز به یک پروتئین روی یک سلول متصل است- مسئول ایجاد سلول های سرطانی باشد.

نانوپلیمر این محقق محلول در آب است و دارای یون‌های تیتانیوم بر روی سطح خود است که با پروتئین‌ها و پپتیدهای فسفوریلازه موجود در محلول پیوند برقرار می‌کند. این پلیمر همچنین در یک گروه شیمیایی است که مجدد فعال می‌شود و به اجزای کوچک‌تر متصل می‌شود که به "تااو " امکان استخراج پلیمرها را می‌دهد.

تااو گفت: به محض اینکه نانوپلیمر را در محلول قرار دادید باید آنها را استخراج کنید به‌طوری که ما یک دسته روی پلیمر می‌گذاریم که می‌توانیم آن را بگیریم و از محلول خارج کنیم.

در تست‌های آزمایشگاهی، نانوپلیمر تااو و تکنیک استخراج دو بار پروتئین‌هایی به‌وسیله آنزیم موجود در سلول‌های لوسمی فسفوریلازه می‌شوند اما در سلول‌های سرطان سینه متاستازیک وجود ندارند را جدا کرد.

اکنون "تااو " به‌دنبال فرصتی است تا از پلیمر و تکنیک خود در سطح وسیع‌تری استفاده کند تا به توسعه داروهای جدید سرطان کمک کند.

وی گفت: این تکنیک مفید است و می‌توان از آن در ابعاد وسیع برای تحقیقات سرطان و بیماری‌های عفونی استفاده کرد.آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :صفحات سایت


آخرین مطالب
» نرم افزاری جهت طراحی برج های سینی دار ( سه شنبه 29 اسفند 1391 )
» جزوه محاسبات عددی ( یکشنبه 27 اسفند 1391 )
» متن سخنرانی استیو جابز مدیر عامل و موسس اپل، پیکسار و ... سال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» سوالات درس انتقال حرارت ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» مطالعه پروتئین‌های سرطانی با نانوپلیمرها ( پنجشنبه 24 اسفند 1391 )
» نمونه سوال روشهای اندازه گیری کمیت های مهندسی ( یکشنبه 20 اسفند 1391 )
» جزوه کنترل فرآیند ها ( پنجشنبه 17 اسفند 1391 )
» مجموعه سوالات انتقال حرارت 1و2 موسسه پارسه ( سه شنبه 15 اسفند 1391 )
» مکانیک سیالات ( جمعه 11 اسفند 1391 )
» نمونه سؤال میان ترم شیمی فیزیک پلیمرها ( پنجشنبه 10 اسفند 1391 )
» جزوه شیمی فیزیک ( دوشنبه 7 اسفند 1391 )
» راهنمای فرآیند ادامه تحصیل در خارج از کشور ( یکشنبه 6 اسفند 1391 )
» نمونه مساله ی درس تخریب و پایدارسازی پلیمر ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )
» دانلود نرم افزار aspen ( دوشنبه 30 بهمن 1391 )
» تولید كاغذهای پلیمری ضد آب مغناطیسی! ( شنبه 28 بهمن 1391 )

نظرسنجی
شما كدام مطلب را بیشتر می پسندید؟