تبلیغات
دانشجویان پلیمر دانشگاه آزاد كاشان-مهر89

آرشیودرباره ما

درس شیمی:
من از چرخش الکترون ها به دور هسته آموختم که کل جهان به دور مرکز هستی می چرخد و از حرکت پیوسته ذرات چه ارتعاشی چه انتقالی یا دورانی که ثبات و سکون در آفرینش راه ندارد و پیوسته در مسیر تغییر و تحول و تکامل هستیم.
از شیمی آموختم که هر چه فاصله ما از مرکز افرینش وخالق هستی بیشتر باشد ما و نیستی ما آسانتر خواهد بود همانطوری که جدا کردن الکترون از دورترین لایه اتم آسانتر است.
از تلاش ذرات بی شعور برای پایدار شدن متعجب شدم و دریافتم که شعوری والا و اندیشه ای برتر در پس پرده هدایت گر نقش ها و طرح هاست از پیوند اتم ها برای پایدارشدن دریافتم که اتحاد در مرز پایداری است و از گازهای نجیب کامل شدن را رمز پایداری یافتم.

از بحث واکنشهای چند مرحله ای و زنجیری آموختم که ما ذره های حد واسط مراحل زندگی هستیم که در یک مرحله واکنش متولد می شویم و در واکنشی دیگر می میریم و هدف آفرینش و خلقت فراتر از تولید و مصرف ماست.

از بحث تعادل های شیمیایی و واکنشهای برگشت پذیر آموختم که جهان تعادلی است پویا و دینامیک که گرچه در ظاهر خواص ماکروسکوپی ثابت و یا متغییری دارد اما در درون در تکاپو و فعال است

... و از شیمی آموختم که از دست دادن فرصت ها واکنش های برگشت ناپذیری هستند که تکرار انها میسر نخواهد بود.

از شبکه بلور جامد های یونی آموختم که با وجود تضادها می توان چنان گرد هم آمد و پیوستگی ایجاد کرد که شبکه ای مقاوم در مقابل دماهای ذوب بالا بوجود آید..

ایجاد کننده وبلاگ : بچه های پلیمر

Online User
چت روم


کلمات کلیدی

ارسال مطلب توسط بچه های پلیمر در تاریخ یکشنبه 24 دی 1391, 02:45 ب.ظ


محققان دانشگاه فنی برلین و دانشگاه اکس مارسی فرانسه توانسته‌اند برای نخستین بار سیلیکون را به شکل ورقه‌ای با ضخامت یک اتم درآورند.
به گزارش سایت خبری پپنا این محققان با متراکم کردن بخار سیلیکون بر روی یک صفحه نقره برای شکل‌دهی به یک لایه از اتم، این گونه سیلیکون را تولید کردند که از ویژگی‌های الکترونیکی مشابه با گرافن برخوردار بوده اما با دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر سیلیسین مطابقت بیشتری دارند.

دانشمندان پس از تولید این لایه به اندازه‌گیری ویژگی‌های نوری، شیمیایی و الکترونیکی آن پرداخته و نشان دادند که کاملا با ویژگی‌هایی که در نظریه آمده، مطابقت دارند.
سیلیسین به دلیل قابلیت ادغام ساده‌تر در خطوط تولید تراشه سیلیکونی احتمالا نسبت به گرافن در دستگاه‌های الکترونیکی کوچک‌تر و ارزان‌تر از عملکرد بهتری برخوردارند.
در سال 2010 یک تیم دیگر از دانشگاه آکس مارسی به تلاش برای تولید سیلیسن با استفاده از یک رویکرد مشابه پرداخته؛ اما نتوانستند شواهد معتبری برای آن ارائه کنند.
به گزارش پپنا به نقل از ایسنا، به گفته محققان، یکی از چالش‌های بزرگ کنونی، پرورش سیلیسن بر روی لایه‌های عایق‌بندی برای درک بهتر از خواص الکتریکی آن و چگونگی بهره‌برداری از آن برای ساخت دستگاههای الکترونیکی آینده است.آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :صفحات سایت


آخرین مطالب
» نرم افزاری جهت طراحی برج های سینی دار ( سه شنبه 29 اسفند 1391 )
» جزوه محاسبات عددی ( یکشنبه 27 اسفند 1391 )
» متن سخنرانی استیو جابز مدیر عامل و موسس اپل، پیکسار و ... سال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد ( شنبه 26 اسفند 1391 )
» سوالات درس انتقال حرارت ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» مطالعه پروتئین‌های سرطانی با نانوپلیمرها ( پنجشنبه 24 اسفند 1391 )
» نمونه سوال روشهای اندازه گیری کمیت های مهندسی ( یکشنبه 20 اسفند 1391 )
» جزوه کنترل فرآیند ها ( پنجشنبه 17 اسفند 1391 )
» مجموعه سوالات انتقال حرارت 1و2 موسسه پارسه ( سه شنبه 15 اسفند 1391 )
» مکانیک سیالات ( جمعه 11 اسفند 1391 )
» نمونه سؤال میان ترم شیمی فیزیک پلیمرها ( پنجشنبه 10 اسفند 1391 )
» جزوه شیمی فیزیک ( دوشنبه 7 اسفند 1391 )
» راهنمای فرآیند ادامه تحصیل در خارج از کشور ( یکشنبه 6 اسفند 1391 )
» نمونه مساله ی درس تخریب و پایدارسازی پلیمر ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )
» دانلود نرم افزار aspen ( دوشنبه 30 بهمن 1391 )
» تولید كاغذهای پلیمری ضد آب مغناطیسی! ( شنبه 28 بهمن 1391 )

نظرسنجی
شما كدام مطلب را بیشتر می پسندید؟